Wydział Chemiczny / Faculty of Chemistry / W3

Stały URI zbioruhttp://hdl.handle.net/11652/3

Przeglądaj

Wyniki wyszukiwania

Teraz wyświetlane 1 - 6 z 6
  • Pozycja
    Poradnik pisania pracy dyplomowej
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2021) Krystek, Jacek; Dębiec, Katarzyna; Frankowski, Sebastian; Zakrzewski, Robert (Rec.)
    "Ostatnim etapem studiów wyższych jest przygotowanie pracy dyplomowej. Na uczelni technicznej polega ona głównie na wykonaniu określonej pracy doświadczalnej, interpretacji uzyskanych wyników badań i opisaniu poszukiwań literaturowych oraz przeprowadzonych badań. Jest podsumowaniem całego okresu studiów, wymaga bowiem od studenta wykazania się znajomością przedmiotu, opanowaniem literatury naukowej w zakresie opracowywanego tematu, umiejętnością korzystania ze źródeł literaturowych, właściwego powiązania problematyki teoretycznej z zagadnieniami praktyki oraz stosowania naukowych metod pracy. Wykonywanie pracy dyplomowej uważa się zwykle za naturalne zakończenie okresu studiów. Po co więc prowadzić rozważania nad metodologią pracy dyplomowej ? Czy student po kilkudziesięciu zaliczonych przedmiotach i zdanych egzaminach, kilku latach studiów, nie da sobie rady z jej napisaniem? Oczywiście, że da sobie radę. Niniejsze uwagi mają tylko pomóc w pokonywaniu nowych problemów pojawiających się przed dyplomantem, z którymi student nie miał jeszcze okazji się zetknąć. Żaden przecież przedmiot w toku studiów nie zajmuje tyle czasu jak laboratorium czy seminarium dyplomowe i żaden nie wymaga tyle wiedzy, samodzielności i inwencji twórczej. Przeprowadzone doświadczenia nie są bowiem, jak na większości pracowni studenckich, mechanicznym odtwarzaniem eksperymentu zgodnie ze ściśle opracowanym przepisem, ale są nowymi pracami badawczymi wykonywanymi po raz pierwszy lub odtwarzanymi w oparciu o skąpe informacje literaturowe. Dyplomant nie może również liczyć na pomoc kolegów, gdyż wykonywana praca jest w dużym stopniu samodzielna. Praca dyplomowa, o czym się często zapomina, ma jeszcze jedno ważne zadanie. Jest nim nauka przygotowująca dyplomanta do pracy z dłuższymi dokumentami."
  • Pozycja
    Dostęp do informacji o środowisku w praktyce. Część 2
    (Wydział Chemiczny, Politechnika Łódzka, 2017) Krystek, Jacek; Pruszek, Kamil
    W niniejszej pracy omówiono praktyczne aspekty udostępniania informacji dotyczącej jakości ocen oddziaływania na środowisko. Badanie dotyczyło danych za lata 2005–2009. Prowadzone było w ramach pracy dyplomowej magisterskiej wykonanej w Instytucie Chemii Ogólnej i Ekologicznej Politechniki Łódzkiej.
  • Pozycja
    Dostęp do informacji o środowisku w praktyce. Część 1
    (Wydział Chemiczny, Politechnika Łódzka, 2017) Krystek, Jacek; Retelewska, Anna
    W części pierwszej przedstawiono praktykę udostępniania danych przez regionalne dyrekcje ochrony środowiska dotyczącą ponownej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.
  • Pozycja
    Pytania testowe z prawa ochrony środowiska, część 1.
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2017) Krystek, Jacek; Czylkowska, Agnieszka; Lodz University of Technology. Faculty of Chemistry.; Politechnika Łódzka. Wydział Chemiczny.; Korzeniowski, Piotr
  • Pozycja
    Obliczenia analityczne
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2017) Krystek, Jacek
  • Pozycja
    Ochrona środowiska na studiach przyrodniczych
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2016) Krystek, Jacek