Role i umiejętności menedżerskie : sekrety sukcesu i kariery

Ładowanie...
Miniatura

Data

2005

Tytuł czasopisma

ISSN czasopisma

Tytuł tomu

Wydawca

Difin

Abstrakt

Wyzwania przyszłości i procesy integracji tworzą nowy paradygmat zarządzania, który zmienia zasadniczo status i obowiązki menedżera. Menedżerowie muszą stawać się liderami, którzy wiedzą czego chcą, dlaczego tego chcą i jak można to osiągnąć, a także potrafią przekonać innych do własnych wizji, by zapewnić sobie ich współpracę i wsparcie. Muszą więc sięgać po nowe wartości i instrumenty, zmieniać styl funkcjonowania swych organizacji, aby sprostać zadaniom stawianym przez cele wynikające z potrzeb humanizacji biznesu. To zaś wymaga nowego nastawienia umysłu, nowego spojrzenia i percepcji, tworzenia i wdrażania nowatorskich koncepcji i rozwiązań. Praktycznych wskazówek i sugestii może im dostarczyć w tym zakresie nauka. Wiele z nich zawiera niniejsza książka.

Opis

Słowa kluczowe

podejmowanie decyzji, sukces w biznesie, planowanie kariery, nowoczesna organizacja, decision-making, business success, career planning, modern organization

Cytowanie

Penc J., Role i umiejętności menedżerskie : sekrety sukcesu i kariery., Wydawnictwo Difin, Warszawa 2005, ISBN 83-7251-512-3.