Decyzje i zmiany w organizacji : w poszukiwaniu skutecznych sposobów działania

Ładowanie...
Miniatura

Data

2007

Tytuł czasopisma

ISSN czasopisma

Tytuł tomu

Wydawca

Difin

Abstrakt

Książka zawiera wszechstronne omówienie procesów decyzyjnych w organizacji włącznie z problematyką wprowadzania w życie decyzji wywołujących zmiany w jej potencjale, strukturze i kulturze. Decydowanie jest intelektualną stroną pracy każdego menedżera, polega na dokonywaniu wyborów, które przesądzają o odniesieniu przez firmę sukcesu. Książka zawiera refleksję nad procesami podejmowania decyzji w zarządzaniu, analizę barier utrudniających racjonalne decydowanie i omówienie specyfiki narzędzi wspomagających procesy decyzyjne. Jej lektura powinna ułatwić menedżerom profesjonalne zarządzanie dzięki dochodzeniu do rozsądnych decyzji, czyli świadomemu wyborowi kierunku działania z dostępnych alternatyw w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Opis

Słowa kluczowe

podejmowanie decyzji, zarządzanie - podejmowanie decyzji, zarządzanie przedsiębiorstwem - podejmowanie decyzji, decision-making, management - making decisions, business management - decision making

Cytowanie

Penc J., Decyzje i zmiany w organizacji : w poszukiwaniu skutecznych sposobów działania., Wydawnictwo Difin, Warszawa 2007, ISBN 978-83-7251-827-9.