Biblioteka

Stały URI zbioruhttp://hdl.handle.net/11652/14

Przeglądaj

Wyniki wyszukiwania

Teraz wyświetlane 1 - 10 z 20
  • Pozycja
    Redaktor Bohdan Stefanowski.
    (Politechnika Łódzka, 2017) Żyliński, Czesław
  • Pozycja
    Jak znaleźć patent?
    (Politechnika Łódzka, 2017) Olejnik, Izabela
    Patentowe bazy danych należą do najbardziej wyspecjalizowanych źródeł biznesowych. Aż 80 proc. informacji zawartych w dokumentach patentowych nie jest publikowana w literaturze naukowo-technicznej. W samej tylko Europie przedsiębiorcy, organizacje oraz osoby prywatne wydają każdego roku około 20 miliardów na badania już wcześniej przez kogoś wykonane.
  • Pozycja
    Przedsionkowe wydarzenia.
    (Politechnika Łódzka, 2017) Sierpowski, Maciej; Galicki, Włodzimierz
  • Pozycja
    Drapieżna nauka.
    (Politechnika Łódzka, 2017) Szczepaniak, Jolanta
    Od lat słyszymy takie nazwy jak „drapieżni wydawcy” (predatory publishers), „drapieżne czasopisma” (predatory journals) i „drapieżne konferencje” (predatory conferences) – i niestety są to określenia coraz bardziej nasilających się zjawisk w świecie nauki. Autorzy tych pseudonaukowych tworów żerują głównie na doktorantach i młodych naukowcach, obiecując szybkie publikacje w czasopismach o wysokim wskaźniku Impact Factor. Po co? Podobnie jak w innych formach cyberprzestępczości, przede wszystkim w celu wyłudzenia pieniędzy.
  • Pozycja
    Autorzy kontra czasopisma.
    (Politechnika Łódzka, 2017) Szczepaniak, Jolanta
    Dla autorów istotne jest, by ich publikacje były dostępne dla jak największej liczby osób. Jednak prawa majątkowe do tekstu posiada wydawca – i to od jego polityki zależy, czy, po jakim czasie i na jakich warunkach autor może swoje teksty udostępniać w otwartych repozytoriach lub na własnej stronie internetowej.
  • Pozycja
    Autorze, zidentyfikuj się w sieci.
    (Politechnika Łódzka, 2017) Szczepaniak, Jolanta
    Publish or perish – te słowa zna każdy naukowiec. Przetrwanie w akademickim świecie zależy od wpływu, jaki wywołują publikacje danego autora i gdzie są publikowane. A z publikowaniem wiążą się cytowania – aby było ich jak najwięcej wskazane jest, by publikujący sam aktywnie zabiegał o rozpowszechnianie swoich publikacji i wyników badań, dbał o jak najszersze kontakty z badaczami w kraju i za granicą – czyli dbał o swój naukowy PR. Mogą się do tego przyczynić identyfikatory naukowców.
  • Pozycja
    Przedsionek Literacki zaprasza.
    (Politechnika Łódzka, 2016) Galicki, Włodzimierz; Sierpowski, Maciej
    Kolejny sezon „Przedsionka literackiego" za nami. Od pierwszego spotkania w maju 2014 roku minęły już ponad dwa lata. Początkowo skromne przedsięwzięcie Macieja Sierpowskiego i Włodzimierza Galickiego na dobre wpisało się w krajobraz biblioteki i uczelni.
  • Pozycja
    Pomarańczowa reaktywacja.
    (Politechnika Łódzka, 2016) Malka, Iwona
    Czytelnia Czasopism, będąca jednocześnie punktem informacyjnym, zyskała po remoncie elegancki wygląd. Do odnowionego pomieszczenia znajdującego się na parterze budynku Biblioteki PŁ zapraszamy pracowników, studentów i doktorantów.
  • Pozycja
    Biblioteka nie tylko dla studentów.
    (Politechnika Łódzka, 2016) Sendecka, Justyna; Sierpowski, Maciej
  • Pozycja
    Zakupy i zamówienia czytelników.
    (Politechnika Łódzka, 2016) Szczepaniak, Jolanta
    Studenci i pracownicy naszej uczelni mogą w prosty sposób wpływać na kształt i zawartość bibliotecznych kolekcji. Biblioteka PŁ jest otwarta na sugestie dotyczące uzupełnienia zbiorów tradycyjnych i elektronicznych, a stosowne informacje można dostarczać na różne sposoby: osobiście, mailowo, telefonicznie oraz poprzez formularz online i funkcje serwisów internetowych.