Journal of Management Challenges

Stały URI zbioruhttp://hdl.handle.net/11652/3606

Journal of Management Challenges, to zbiór oryginalnych publikacji, dotyczących teorii i praktyki z dziedziny zarządzania i inżynierii produkcji w przedsiębiorstwach, wprowadzają czytelnika w świat innowacyjnych technologii, rozwiązań strategicznych niezbędnych do rozwoju istniejących i nowo powstających firm.



Journal of Management Challenges is a collection of original publications on the theory and practice in the field of management and production engineering in enterprises, introducing the reader to the world of innovative technologies, strategic solutions necessary for the development of existing and newly established companies.



Strona wydawcy : https://wydawnictwo.p.lodz.pl

Strona czasopisma : https://eczasopisma.p.lodz.pl/JMC

DOI : 10.34658/jmc



Przeglądaj

Wyniki wyszukiwania

Teraz wyświetlane 1 - 2 z 2
  • Pozycja
    Projekt narzędzia usprawniającego proces kontroli niezgodności w zakładzie produkcyjnym
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2023) Jasiaczyk, Weronika; Staniec, Iwona; Depta, Adam
    Prowadzenie analizy procesów pod kątem niezgodności umożliwia przedsiębiorstwu ciągłe doskonalenie. Zbudowanie narzędzia w zakresie eliminacji niezgodności umożliwiającego kontrolę nad realizacją działań zapobiegawczych i akwizycję danych jest więc działaniem koniecznym. W literaturze przedmiotu mało jest przykładów pokazujących praktyczne zastosowanie metod Ishikawy, Pareto-Lorenza czy FMEA oraz stworzonych na ich podstawie narzędzi w zakładach produkcyjnych w celu usprawnienia procesu sterowania. Celem przedstawionych rozważań jest analiza procesu kontroli niezgodności w badanym zakładzie produkcyjnym, wskazanie przyczyn generujących największą liczbę zarejestrowanych niezgodności oraz zaprojektowanie narzędzia pozwalającego usprawnić dany proces i zminimalizować występowanie wad. W tym celu przedstawiono możliwości zastosowania metody Ishikawy, Pareto-Lorenza oraz FMEA.
  • Pozycja
    Harmonogramowanie wizyt za pomocą aplikacji Booksy
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2023) Kiciński, Mateusz; Depta, Adam; Staniec, Iwona
    Osiągnięcie upragnionego sukcesu przez każdego przedsiębiorcę jest możliwe dzięki wykorzystaniu podstawowych funkcji zarządzania, którymi są: planowanie, organizowanie, koordynowanie i motywowanie. W dzisiejszych czasach, mimo rosnących wymagań klientów i pracowników, pomocne może okazać się wykorzystanie nie tylko nowych technologii, rozumianych jako nowoczesne maszyny na liniach produkcyjnych czy urządzenia do wykonywania zabiegów, ale także aplikacje mobilne dostępne na smartfonach. Aplikacje mobilne nie muszą służyć wyłącznie rozrywce – obecnie coraz więcej małych, średnich i dużych przedsiębiorstw korzysta z nich w celu ułatwienia sobie pracy i budowania relacji z klientami. Tworzenie własnej aplikacji często wiąże się z niską wydajnością oraz bardzo wysokimi kosztami, na które nie mogą sobie pozwolić przedsiębiorstwa z sektora MŚP. Najczęstszą wadą takiej aplikacji jest również brak integracji z innymi systemami, co obecnie daje przewagę konkurencyjną. Na rynku aplikacji mobilnych istnieje wiele rodzajów oprogramowania, które można wykorzystać w abonamencie pozwalającym na modyfikację danego programu do wymaganych preferencji firmy. Aplikacje mobilne stają się podstawowym narzędziem ułatwiającym nie tylko zarządzanie biznesem, ale także zarządzanie relacjami z klientami.