Ogólnouczelniane jednostki organizacyjne i inne PŁ / Other TUL Units

Stały URI zbioruhttp://hdl.handle.net/11652/10

Przeglądaj

Wyniki wyszukiwania

Teraz wyświetlane 1 - 10 z 33
  • Pozycja
    Biblioteka Politechniki Łódzkiej - Informator
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2016) Szczepaniak, Jolanta
    Informator o Bibliotece Politechniki Łódzkiej - stan na rok 2016/2017. Publikacja opisuje historię i dorobek jednostki, jej strukturę oraz ofertę usług i zbiorów, przygotowaną dla pracowników Uczelni oraz studentów.
  • Pozycja
    O znaku towarowym
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2020) Rutkowska, Anna
    Wraz z najnowszą nowelizacją przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej znika obowiązek graficznego przedstawiania znaków towarowych, obecnego w dotychczasowej definicji znaku towarowego. Od 16 marca 2019 r. znaki towarowe mogą być przedstawiane w dowolnej formie z wykorzystaniem ogólnie dostępnej technologii, o ile sposób przedstawienia jest jasny, precyzyjny, samodzielny, zrozumiały, trwały, obiektywny i łatwo dostępny.[...]
  • Pozycja
    Warsztaty patentowe
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2018) Gajda, Izabela
    W Bibliotece PŁ odbyły się warsztaty wyszukiwania opisów patentowych wynalazków w bazach danych z European Patent Office (EPO) oraz Urzędu Patentowego RP.
  • Pozycja
    Słów kilka o bibliotekach w Chorwacji
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2018) Hołasek, Andrzej R.
    Program edukacyjny w Chorwacji przybliżył polskim bibliotekarzom działalność i warunki pracy w wybranych bibliotekach szkolnych, miejskich i naukowych w tym kraju.W wyjeździe zorganizowanym przez Unię Europejskich Federalistów w Łodzi przy współpracy Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie wziął udział, jako przedstawiciel Biblioteki PŁ, autor niniejszego artykułu. Wizyta polskich bibliotekarzy obejmowała placówki znajdujące się na terenie Istrii oraz Bibliotekę Narodową i Uniwersytecką w Zagrzebiu.[...]
  • Pozycja
    Koalicja Otwartej Edukacji
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2018) Gajda, Izabela
  • Pozycja
    Redaktor Bohdan Stefanowski.
    (Politechnika Łódzka, 2017) Żyliński, Czesław
  • Pozycja
    Jak znaleźć patent?
    (Politechnika Łódzka, 2017) Olejnik, Izabela
    Patentowe bazy danych należą do najbardziej wyspecjalizowanych źródeł biznesowych. Aż 80 proc. informacji zawartych w dokumentach patentowych nie jest publikowana w literaturze naukowo-technicznej. W samej tylko Europie przedsiębiorcy, organizacje oraz osoby prywatne wydają każdego roku około 20 miliardów na badania już wcześniej przez kogoś wykonane.
  • Pozycja
    Przedsionkowe wydarzenia.
    (Politechnika Łódzka, 2017) Sierpowski, Maciej; Galicki, Włodzimierz
  • Pozycja
    Drapieżna nauka.
    (Politechnika Łódzka, 2017) Szczepaniak, Jolanta
    Od lat słyszymy takie nazwy jak „drapieżni wydawcy” (predatory publishers), „drapieżne czasopisma” (predatory journals) i „drapieżne konferencje” (predatory conferences) – i niestety są to określenia coraz bardziej nasilających się zjawisk w świecie nauki. Autorzy tych pseudonaukowych tworów żerują głównie na doktorantach i młodych naukowcach, obiecując szybkie publikacje w czasopismach o wysokim wskaźniku Impact Factor. Po co? Podobnie jak w innych formach cyberprzestępczości, przede wszystkim w celu wyłudzenia pieniędzy.
  • Pozycja
    Autorzy kontra czasopisma.
    (Politechnika Łódzka, 2017) Szczepaniak, Jolanta
    Dla autorów istotne jest, by ich publikacje były dostępne dla jak największej liczby osób. Jednak prawa majątkowe do tekstu posiada wydawca – i to od jego polityki zależy, czy, po jakim czasie i na jakich warunkach autor może swoje teksty udostępniać w otwartych repozytoriach lub na własnej stronie internetowej.