Rozdziały

Stały URI dla kolekcji

Przeglądaj

Ostatnie zgłoszenia

Teraz wyświetlane 1 - 8 z 8
  • Pozycja
    Wstęp
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2020) Misztal, Anna; Fajczak-Kowalska, Anita
  • Pozycja
    Logistyka magazynowania w przedsiębiorstwie handlowym
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2020) Świętoń, Agata
    Celem badań, których wyniki wykorzystano w treści artykułu, było przeprowadzenie analizy problemów występujących w przedsiębiorstwie handlowym w zakresie logistyki magazynowania oraz wyciągnięcie wniosków, które pozwolą wprowadzić usprawnienia obejmujące zachowanie standardów 5S w magazynie, ułatwią procesy magazynowe oraz nastawią przedsiębiorstwo na większe zyski, na skutek wyeliminowania strat. Takie działania optymalizacyjne są niemalże konieczne, ponieważ oczekiwania konsumentów stale rosną, a co za tym idzie, rozwija się również konkurencja. Aby przedsiębiorstwo nie straciło stabilizacji rynkowej, powinno stale doskonalić swoje procesy w celu zadowolenia stałych kontrahentów oraz pozyskiwania kolejnych.
  • Pozycja
    Sortownia śmieci – zasady i uwarunkowania jej funkcjonowania
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2020) Pierzchałka, Klaudia; Ćwikliński, Kamil
    Sortowanie odpadów jest w dzisiejszych czasach bardzo istotną i żywo dyskutowaną kwestią, dlatego warto analizować ten problem, choćby z uwagi na cel, jakim jest wzrost świadomości społeczeństwa na temat zasad działania sortowni. Informacje zawarte w prezentowanym tu artykule odnoszą się do konkretnych przykładów zasad działania jednej z firm mieszczącej się w województwie łódzkim.
  • Pozycja
    Optymalizacja logistycznych procesów magazynowych na podstawie przedsiębiorstwa XYZ
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2020) Dybała, Anna
    Celem prezentowanych tu analiz jest wskazanie i omówienie występujących w przedsiębiorstwie problemów związanych z ogólnym funkcjonowaniem magazynu oraz kompletowaniem zamówień na jego terenie. Skoncentrowano się głównie na logistyce magazynowania produktów gotowych, która odgrywa istotną rolę w prowadzeniu firmy. Kluczowym problemem badawczym jest kwestia usprawnienia logistyki magazynowania poprzez wprowadzenie udoskonaleń oraz rozwiązań, które zaowocują bardziej efektywnym wykorzystaniem działań przedsiębiorstwa, co w konsekwencji zwiększy zyski firmy oraz podniesie poziom zadowolenia klientów.
  • Pozycja
    Nowoczesne metody zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach nowej gospodarki – implikacje w sektorze TSL
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2020) Misztal, Anna
    W naukach ekonomicznych i o zarządzaniu istnieje szereg zjawisk i problemów badawczych, które pomimo prób ich kwantyfikacji, opisu i naukowego wyjaśniania pozostają wielowymiarowe i nie znajdują jednolitych rozwiązań. Zagadnienia wyboru odpowiednich metod zarządzania rozwojem przedsiębiorstwa są niezwykle interesującym problemem badawczym. Rozwój ten determinowany jest przez szereg czynników zarówno o charakterze wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Niewątpliwie złożoność uwarunkowań nowej gospodarki oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania i rozwoju organizacji. Wybór odpowiedniej metody ma ważne znaczenie dla efektywności podejmowanych działań. Podstawowym celem opracowania jest zaprezentowanie wybranych metod zarządzania przedsiębiorstwem w warunkach nowej gospodarki. Szczególną uwagę poświęcono analizie przedsiębiorstw z sektora TSL. Początkowe rozważania zawierają omówienie podstawowych zagadnień teoretycznych związanych z nową gospodarką i metodami zarządzania. W dalszej części opracowania opisano wybrane metody zarządzania wykorzystywane przez przedsiębiorstwa transportowe.
  • Pozycja
    Wykorzystanie systemu Comarch ERP optima w rachunkowości przedsiębiorstw sekcji H – transport i gospodarka magazynowa
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2020) Kowalska, Magdalena
    Celem niniejszych rozważań jest przedstawienie teoretycznego oraz praktycznego aspektu systemu informatycznego w rachunkowości przedsiębiorstw sekcji H – transport i gospodarka magazynowa – na przykładzie systemu Comarch ERP Optima. W pracy zaprezentowano podstawowe zagadnienia związane z system informacyjnym w przedsiębiorstwie, scharakteryzowano branżę transportową w Polsce oraz przedstawiono system finansowo-księgowy Comarch ERP Optima.
  • Pozycja
    Systemy informatyczne w rachunkowości. Dobre praktyki w przedsiębiorstwach sektora TSL.
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2020) Misztal, Anna; Kowalska, Magdalena
    Podstawowym celem prezentowanych tu analiz jest omówienie wybranych systemów informatycznych wspierających prowadzenie rachunkowości w przedsiębiorstwach. Początkowe rozważania wskazują na wybrane problemy związane z rachunkowością jako systemem informacyjnym, a także wymaganiami formalno- prawnymi określonymi w ustawie o rachunkowości odnośnie systemów informatycznych, stosowanych do prowadzenia ksiąg rachunkowych. W dalszej części pracy omówiono wybrane zastosowania systemów informatycznych w rachunkowości oraz opisano systemy wdrażane w przedsiębiorstwach.
  • Pozycja
    Systemy informatyczne wspomagające realizację strategii logistycznych przedsiębiorstw
    (Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2020) Misztal, Anna; Fajczak-Kowalska, Anita
    Pierwsza część opracowania zawiera omówienie podstawowych zagadnień teoretycznych związanych ze strategiami logistycznymi. W drugiej, zasadniczej części pracy opisano sposoby wykorzystania systemów informatycznych przy formułowaniu i realizacji strategii logistycznych.