Witamy Repozytorium PŁ

Repozytorium Politechniki Łódzkiej gromadzi, archiwizuje oraz udostępnia w postaci pełnotekstowej dorobek naukowy pracowników PŁ.

Repozytorium zawiera przede wszystkim artykuły naukowe, książki, monografie, materiały konferencyjne oraz referaty, powstałe jako wynik procesów badawczych i dydaktycznych prowadzonych przez Politechnikę Łódzką.

www.p.lodz.pl

 

Najnowsze publikacje

Pozycja
Wpływ stylu kierowania na ukształtowanie relacji kooperacyjnych polskich przedsiębiorstw
(Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2017) Chomicki, Michał
Pozycja
Lean management jako element wspierający otwartą kulturę organizacyjną
(Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2017) Krasiński, Marek
[...] Celem niniejszego rozdziału jest wskazanie, iż lean management – poprzez swoje zasady – przyczynia się do tworzenia i utrzymywania otwartej kultury organizacyjnej w przedsiębiorstwach. Opracowanie oparte jest na studiach literaturowych oraz na wynikach badań empirycznych, w szczególności na wnioskach z obserwacji i analizy procesów zarządzania w przedsiębiorstwach japońskich w Polsce i w Japonii, prowadzonych przez autora.[...]
Pozycja
Aspekty złożoności kultury organizacyjnej
(Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2017) Sitko-Lutek, Agnieszka; Jakubczak, Jacek
Pozycja
Specyfika relacji sądów z interesariuszami w kierunku budowania zaufania do sądów
(Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2017) Austen, Agata; Banasik, Przemysław; Morawska, Sylwia
Pozycja
Emisja zanieczyszczeń z przelewów burzowych kanalizacji ogólnospławnej
(Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, 2019) Brzezińska, Agnieszka; Królikowska, Jadwiga (Rec.); Zawilski, Marek (Rec.)
"Postępujące zmiany klimatyczne, których symptomy obecnie obserwuje się na całym świecie, mogą mieć bezpośredni wpływ na odwodnienie miast. Na świecie obserwuje się liczne anomalie klimatyczne, które z czasem mogą spowodować wiele zauważalnych zmian np. w charakterystyce opadów. Takim objawem zmian klimatycznych może być zwiększona ilość intensywnych opadów obserwowanych w danym rejonie. Postępująca urbanizacja powiązana ze wzrostem uszczelnienia zlewni, a w związku z tym dociążanie istniejących systemów kanalizacyjnych, może powodować wiele problemów związanych z odprowadzaniem ścieków powstających na terenach zurbanizowanych. System kanalizacyjny działa skutecznie, minimalizując efekty zalania terenu, tylko wtedy, kiedy jest dobrze zaprojektowany i wydolny. Przelewy burzowe są jednym z tych elementów systemu kanalizacyjnego, które mają znaczący wpływ na pogarszanie się stanu odbiorników. Dlatego badania powinny dotyczyć wielkości wprowadzanego przez przelewy burzowe ładunku zanieczyszczeń i jego wpływu na odbiornik. Niekiedy badania mają także na celu ocenę wpływu poszczególnych źródeł zanieczyszczeń na ostateczny skład emitowanych ścieków. Ze względu na priorytet ochrony wód powierzchniowych, kontrola zarówno ilości, jak i składu ścieków kierowanych do odbiornika stała się koniecznością, w szczególności w przypadku nieoczyszczonych ścieków z przelewów burzowych. [...]"